LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 9693142
nr 969 3142
LIGHTING ARMATURE
1920s, nickel silver, height: 60 cm,
20-tal, nysilver, höjd: 60 cm
600
SEK 400
Monday June 29 2015
at 20:26:35
29/6 20:20:32
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.